Du är på väg till Knivsta växer - kommunens webbplats för stadsbyggnad och samhällsutveckling.

Du är på väg till vår näringslivswebbplats. Här hittar du allt om näringsliv i Knivsta – från etableringsmöjligheter till företagarnätverk.

Du är på väg till kommunens karriärwebbplats Jobba i Knivsta.
Se vad vi erbjuder!

1.0

Du är på väg till Knivsta biblioteks webbplats. Du kommer att lämna webbplatsen för Knivsta kommun.

Du är på väg till webbplatsen för Hälsohuset -

kommunens sim- och träningscenter.

Du är på väg till webbplatsen för Knivsta Centrum för idrott och kultur (CIK). Du kommer att lämna

Knivsta kommuns webbplats.

Du är på väg till Kommunala skolwebben - webbplatsen för Knivstas kommunala förskolor och skolor.

Du är på väg till webbplatsen för Knivsta kulturskola.

Du är på väg till webbplatsen för Sjögrenska gymnasiet.

Kontakta oss via Kontaktcenter eller nyttja våra e-tjänster

Välkommen till Självservice!

Välj e-tjänster eller blanketter för att utföra ditt ärende till kommunen.
För de flesta ärenden får du ladda ned en blankett, fylla i och skicka in med vanlig post.
Vi erbjuder också e-tjänster, flera av dem inom områdena Förskola och skola respektive Bygga, bo och miljö.
Vår e-tjänsteportal fungerar i de flesta webbläsare, dock ej Internet Explorer.

Välkommen att lyssna på Knivsta.se

Sök på webbplatsen

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till personalen på Sjögrenska gymnasiet.

Skolledning

Helena Sandgren, rektor
Tel: 018-34 78 41
helena.sandgren@knivsta.se

Malin Hween, biträdande rektor och studie- och yrkesvägledare (SYV)
Tel: 018-34 79 75
malin.hween@knivsta.se

Expedition

Tel: 018-34 72 64

Helena Sandgren, rektor
helena.sandgren@knivsta.se

Karen Alexandra Burgos, elevcoach
Tel: 018-34 77 34
Karen.Burgos@knivsta.se

Pedagogisk personal

David Scodavolpe, engelska och svenska.
david.scodavolpe@edu.knivsta.se

Edit Ungman Swan, religion och svenska som andraspråk
edit.ungmanswan@edu.knivsta.se

Cornelia Hedlund, yrkeslärare barn- och fritidsprogrammet.
Tel: 018-34 71 57
cornelia.larssonhedlund@edu.knivsta.se

Emma Nyström, yrkeslärare vård- och omsorgsprogrammet.
Tel: 018-34 78 78
emma.nystrom@edu.knivsta.se

Eva Jansson, svenska och matematik.
eva.jansson@edu.knivsta.se

Gyongyver Horvath, matematik
gyongyver.horvath@edu.knivsta.se

Maria Karlsson. yrkeslärare handelsprogrammet
Tel: 018-34 79 76
maria.karlsson@edu.knivsta.se

Amanda Wester, apl-samordnare och lärare handelsprogrammet
amanda.wester@edu.knivsta.se

Mats Andersson, yrkeslärare fordonsprogrammet.
Tel: 018-34 78 47
mats.andersson@edu.knivsta.se

Patrik Ståhl, kemi, fysik, biologi, naturkunskap, geografi, samhällskunskap och historia
patrik.stahl@edu.knivsta.se

Tomas Kullshage, samhällskunskap, historia geografi och religion.
tomas.kullshage@edu.knivsta.se

Tony Nyberg, engelska och idrott
tony.nyberg@edu.knivsta.se

Elevhälsa

Stefan Lucas, specialpedagog
Tel: 018-34 78 08
stefan.lucas@edu.knivsta.se

Malin Hween, SYV/biträdande rektor
Tel: 018-34 79 75
malin.hween@knivsta.se

Yvette Ejdesjö, skolpsykolog
Tel: 018-34 79 41
yvette.ejdesjo@knivsta.se

Maria Sundqvist, specialpedagog
Tel: 018-34 78 08
maria.sundqvist@knivsta.se

Jessica Juringe, skolkurator.
Tel: 018-34 72 18
jessica.juringe@knivsta.se

Charlotta Johansson, speciallärare
charlotta.johansson@edu.knivsta.se

 

Övrig personal

Torgny Jansson, vaktmästare.
Tel: 018-34 71 81

Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du skickar in dina synpunkter – du hjälper oss i vårt arbete med att utveckla webbplatsen.

Sidan uppdaterades: 22 september 2020